Έχασαν Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ από Μπραουνσβάιγκ και Χιμπέρνιαν (vid)

Από ήττα συνοδεύτηκε η τελευταία φιλική αναμέτρηση του Παναθηναϊκού στην Αυστρία, καθώς οι «πράσινοι» έχασαν 1-0 από την Μπραουνσβάιγκ. Το γκολ του Μπα στο 62ο λεπτό έκρινε τον αγώνα, με την ομάδα του Ντιέγκο Αλόνσο να είναι ακίνδυνη επιθετικά στο μεγαλύτερο μέρος του ματς.

Ο ΠΑΟΚ έδωσε το δεύτερο φιλικό του επί ολλανδικού εδάφους απέναντι στη Χιμπέρνιαν. Ο Δικέφαλος ηττήθηκε 1-0 από τους Σκωτσέζους, με τον Μπόιλ να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ στο 6ο λεπτό, μετά από κακό κοντρόλ του Κοτάρσκι, έπειτα από γύρισμα του Κουλιεράκη. Ο Λουτσέσκου χρησιμοποίησε δύο ενδεκάδες στο ματς. Στο β’ μέρος, ο “Δικέφαλος” δεν απείλησε, αλλά ούτε και απειλήθηκε από την σκωτσέζικη ομάδα.