Λεβαδειακός – Ατρόμητος 1-2: Πρόκριση με ανατροπή για τους Περιστεριώτες στο Κύπελλο Ελλάδας (vid)

Ο Ατρόμητος βρήκε δύο γκολ σε δύο λεπτά στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα και πήρε τη νίκη με ανατροπή 2-1 επί του Λεβαδειακού, πανηγυρίζοντας με αυτό τον τρόπο και την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Ελλάδας.

Με τέρμα του Γιαννιώτα από το 11ο λεπτό του αγώνα, ο Λεβαδειακός πήρε το προβάδισμα στο ματς, αλλά ο Μπάκου “χτύπησε” δις στο 77′ και το 79′ για τον Ατρόμητο, ρίχνοντας στο… καναβάτσο τους Βοιωτούς. Έγινε έτσι και “χρυσή” αλλαγή για τους Περιστεριώτες, αφού είχε περάσει στο ματς στο δεύτερο ημίχρονο, αλλάζοντας τη ροή της αναμέτρησης.

Με την ανατροπή στο φινάλε δε, η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία απέκλεισε τον Λεβαδειακό στην 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας και έφυγε με το “εισιτήριο” για την κλήρωση των “16” της διοργάνωσης.