Καταλυτικός ο Μάνταλος στη νίκη της ΑΕΚ επί του ΠΑΣ Γιάννινα

Με τον Μάνταλο να σκοράρει (69′) στην επιστροφή του -δύο λεπτά μετά την είσοδό του- και τον Ανσαριφάρντ να κλειδώνει το ματς στο 88′, η ΑΕΚ νίκησε 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα και έβγαλε αντίδραση.

Η ΑΕΚ πήρε σημαντική νίκη που της δίνει “μαξιλαράκι” για την εξασφάλιση της 3ης θέσης στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Γιαννίκη δυσκολευόταν επί μία ώρα αγώνα να λύσει τον γόρδιο δεσμό, αλλά αυτό έγινε στο 69′ με τον Πέτρο Μάνταλο που μόλις είχε περάσει στο ματς.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΑΕΚ (Αργύρης Γιαννίκης): Τσιντώτας – Ρότα (90′ Μισελέν), Βράνιες, Τζαβέλλας, Χατζισαφί – Σιμάνσκι, Σάκχοφ – Γκαρσία (90’+2′ Τάνκοβιτς), Άμπραμπατ, Τσούμπερ (67′ Μάνταλος) – Ανσαριφάρντ.

ΠΑΣ Γιάννινα (Ηρακλής Μεταξάς): Λοντίγκιν – Σάλιακας, Εραμούσπε, Παντελάκης, Ποζνάνσκι (66′ Ρίζος) – Οικονομόπουλος (81′ Μπρένερ), Στάνκο, Καραχάλιος (81′ Λώλης), Λιάσος (81′ Μορέιρα) – Ντομίνγεθ (89′ Μίνα), Περέα.