Λαμία και Αστέρας… κόλλησαν στο μηδέν (hls)

Έπαιξαν για να μην χάσουν… Λαμία και Asteras AKTOR έμειναν φυσιολογικά στο 0-0 βάσει της κάκιστης εικόνας που είχαν, σε ένα ματς που θα ξεχαστεί υπερβολικά γρήγορα!

Αναγνωριστικά ήταν τα πρώτα λεπτά του αγώνα, με τον ρυθμό γενικότερο στο πρώτο μέρος να μην είναι καλός. Η πρώτη καλή στιγμή άνηκε στον Αστέρα και συγκεκριμένα στο 14ο λεπτό. Οι Αρκάδες κέρδισαν ένα κόρνερ, ο Μακέντα πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα δεν του έκανε την χάρη και σταμάτησε στο δοκάρι!

Από εκεί και πέρα, το ματς ήταν αρκετά ισορροπημένο, με τη Λαμία να έχει μια ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ στο 37’ όταν ο Βλαχομήτρος πήρε την κεφαλιά από πλεονεκτική θέση, αλλά ο Τσιντώτας έδιωξε εντυπωσιακά. Ένα λεπτό αργότερα απείλησε ο Αστέρας, με τον Χουχούμη να κάνει ένα σουτ αλλά ο Κόστιτς έδιωξε. Τα λεπτά περνούσαν, τίποτα δεν άλλαξε και οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες, χωρίς τέρματα (0-0).

Με τον ίδιο ρυθμό ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, με το παιχνίδι να είναι ισορροπημένο, χωρίς κάποια σπουδαία ευκαιρία. Ο Αστέρας είχε μια καλή στιγμή στο 54ο λεπτό, όταν ο Χουχούμης έκανε τη σέντρα αλλά ο Καλτσάς δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα!

Οι δυο προπονητές προχώρησαν στη συνέχεια σε αλλαγές, με τον ρυθμό να μην είναι και ο καλύτερος, όπως είναι λογικό. Ο Αστέρας από το 75’ και μετά είχε πάρει μέτρα στο γήπεδο και προσπάθησε να απειλήσει, αλλά δεν τα κατάφερε ιδιαίτερα.
Η Λαμία έπαιζε κυρίως στις αντεπιθέσεις, χωρίς όμως κάποιο αποτέλεσμα, με το 0-0 τελικά να παραμένει μέχρι το φινάλε.