Ο Απόστολος Σίσκος κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κολύμβησης (vids)

Ο Απόστολος Σίσκος έγραψε ιστορία στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα υγρού στίβου του Βελιγραδίου! Με φοβερή εμφάνιση και πανελλήνιο ρεκόρ, ο Έλληνας πρωταθλητής της κολύμβησης, κατέκτησε τη δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο στα 200 μέτρα ύπτιο.

Με χρόνο 1:55.42, ο Απόστολος Σίσκος “διέλυσε” το πανελλήνιο ρεκόρ του Απόστολου Χρήστου (1:56.34) και “άγγιξε” την πρώτη θέση, αλλά για μία… χεριά, έμεινε στη δεύτερη θέση, κατακτώντας το ασημένιο μετάλλιο στα 200 μέτρα ύπτιο, στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα υγρού στίβου.

Ο Ουκρανός, Ολεσκάντρ Ζελτιάκοφ κατέκτησε τελικά το χρυσό μετάλλιο με 1:55.39, αφήνοντας πίσω του τον Έλληνα πρωταθλητή, με την ιστορική του πάντως κούρσα.