“Τεσσάρα” του ΠΑΟΚ στον Βόλο

Ο ΠΑΟΚ μετά τις δύο διαδοχικές ήττες από ΑΕΚ και Ολυμπιακό επέστρεψε στις νίκες στα playoffs επικρατώντας 4-2 της ομάδας της Μαγνησίας με τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Είδε τον Ελ Καντουρί και τον Αουγκούστο να αποχωρούν με τραυματισμούς στα πρώτα 36 λεπτά του αγώνα. Παίκτης-κλειδί για τον Λουτσέσκου ο Τάισον που αντικατέστησε τον άτυχο Μαροκινό και μοίρασε δύο ασίστ ενώ έχασε την ευκαιρία για να χριστεί και σκόρερ στις καθυστερήσεις.

Ο Ίνγκασον το 1-0 για τον ΠΑΟΚ στο 6′ με τρομερή κεφαλιά, με τον Νάρεϊ να κάνει «ντοπιέτα» και τον Ντάντας να συμπληρώνει το… καρέ πριν το ημίχρονο. Ο Τσοκάνης στο 58′ και ο Οζέγκοβιτς μισή ώρα αργότερα τα γκολ για την ομάδα του Κώστα Μπράτσου.

Nτέρμπι αποδείξεων για τον ΠΑΟΚ την επόμενη αγωνιστική καθώς υποδέχεται τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα, εντός έδρας αναμέτρηση για τον Βόλο που θα υποδεχθεί τον Άρη στο παιχνίδι της 5ης θέσης.

ΠΑΟΚ (Ράζβαν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Βιεϊρίνια (78’ Λύρατζης), Ίνγκασον, Κάργας, Ράφα Σοάρες, Αουγκούστο (35’ Σβαμπ), Ντάντας, Νάρεϊ (78’ Μπίσεσβαρ), Ζίβκοβιτς, Ελ Καντουρί (18’ Τάισον), Ολιβέιρα (78’ Τόμας).

Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Άλχο, Εσκοβάλ, Σιέλης, Λούνα, Τσοκάνης (63’ Οζέγκοβιτς), Κάτσε, Ντέλετιτς, Μπαριέντος (82’ Καρτάλης), Γκάγκι (73’ Σι), Πιρές.(73’ Τσιρίνος)

Φωτορεπορτάζ: Motion Team