Serie A: Νίκη με ανατροπή για τη Λάτσιο, «κόλλησε» στην ισοπαλία η Ρόμα (vid)

Η πρεμιέρα της ιταλικής Serie A, βρήκε τη Λάτσιο να επικρατεί με ανατροπή 3-1 της Βενέτσια και τη Ρόμα να “κολλάει” στην ισοπαλία με 0-0 στην έδρα της Κάλιαρι.

Η Λάτσιο έμεινε πίσω στο σκορ από το 3ο λεπτό με γκολ του Άντερσεν, αλλά ο Καστεγιάνος και ο Τζαγκάνι έφεραν… τούμπα το ματς πριν το ημίχρονο και ένα αυτογκόλ στο φινάλε “καθάρισε” την αναμέτρηση κόντρα στη Βενέτσια, για μία θετική πρεμιέρα στη Serie A.

Αντίθετα, η Ρόμα δεν κατάφερε να σκοράρει στην έδρα της Κάλιαρι, σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι και έμεινε στο 0-0 και στον ένα βαθμό στην πρώτη αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.